Didem

Atatürkçülük Ya Da Kemalizm

Bu konu Didem tarafından 1 sene önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
Didem
Didem
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 3434
Yanıt Sayısı: 0
19 Mayıs 2021, 9:55

Atatürkçülük Ya Da Kemalizm

Jelibon
ATATÜRKÇÜLÜK YA DA KEMALİZM

Salt ulusumuzun bağımsızlığı için değil, tüm dünyada ezilen boyunduruk alyındaki sömürge durumundan olan ulusların bağımsızlıklarının ilk ve değişmeyen örneği Bağımsızlık Savaşımızdır …….

Kemalistliği ya da diğer adıyla Atatürkçülüğü anlamanın birinci koşulu, bağımsızlık savaşımızı, cumhuriyetin kurluşunu tam ve doğru anlamaktan geçer…. Bağımsızlık savaşımızı ve cumhuriyetin temel ilklerini yeterince bilemeyenler kulaktan dolma bölük pörçük bilgilerle bu çok yönlü tarisel olayı anlayamayacaklardır….

Cumhuriyetimizin ve onun değerlerinin dışında, ulusumuzun bir bütün olarak birbirlerine sarılarak katlandığı büyük sıkıntıları, yoksulluk karşısında katlanılan acıları, ulusumuzun bu muhteşem atılımını baltalamak isteyen
kimseleri de asla göz ardı etmemek gereklidir….

Atatürkçülüğün ilk ve tek şaşmaz belirgin niteliği doğruluk, çalışnaklık ve ilericiliktir..Yolunu izini bilmeyen bir üç kağıtçıya nasıl olur da bu ugarlık değeri verilebilir. Bir ünvan olmadığı gibi, kazanılması, hak edilmesi de öyle sanıldığı kadar kolay olmayan bir özelliktir Atatürkçülük. Sözden daha çok eylem içerir.. Kişinin eylemleriyle sözleri tutarlı olmak zorundadır…..

Atatürkçülük hakkında insan ciltler dolusu yazabilir. Biz burda dostlarımızı sıkmak değil, Atatürkçülüğün örnek yurttaş olunmasını salık edebiliriz. İnsan sevgisi, birlik, bütünlük ve en tutarlı özelliği de ülkesinin çıkarını şahsi çıkarının üstünde görmektir…… Saygılar sunuyorum

< … >

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66282 Konu
  • 157 Cevap
  • Son Üye: aile