Didem

Güzellik yarışması

Bu konu Didem tarafından 12 ay önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
Didem
Didem
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 3434
Yanıt Sayısı: 0
19 Mayıs 2021, 9:53

Güzellik yarışması

Hayat…
Güzellik yarışması

Ülkemiz de ilk olarak 1932 yılında Cumhuriyet gazetesinin tertiplediği güzellik yarışmasını Keriman Halis kazanmıştı. Aynı yıl Belçika’nın Spa şehrinde 28 ülkenin katılmasıyla dünya güzellik yarışması düzenlenmişti. 1913 Yılında doğan Keriman Halis bu yarışmaya Türkiye’yi temsilen katıldı.
Günlerce Spa şehrinde kalan güzeller, çeşitli kimselerle görüştü ve konuştular.
Yarışma gününde jürinin önünden kızlar birer birer geçip giyimleriyle, bakışlarıyla, tebessümleriyle puan toplamaya çalıştılar…
Jüri salona geçip puan değerlendirmesi yapmak istedi. Başkan kürsüye geçerek :
– Sayın jüri üyeleri, bu gün Avrupanın, hristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 Senedir, dünya üzerinde hakimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa hristiyanları bitirmiştir.
Elbette Amerikanın ve Rusyanın hakkını inkar edemeyiz. Netice de bu hristiyanlığın zaferidir.
Bir zamanlar sokağı bile kafes arkasından seyredebilen müslüman kadınlarının temsilcisi, Türk güzeli Keriman mayo ile aramızdadır. Bu kızı zaferimizin tacı kabul edeceğiz, onu kıraliçe seçeceğiz.
Ondan daha güzeli varmış, yokmuş bu önemli değil. Bu sene güzellik kıraliçesi seçmiyoruz.
Bu sene hristiyanlığın zaferini kutluyoruz. Avrupanın zaferini kutluyoruz. Bir zamanlar Fransa’da oynanan dansa müdahale eden Kanuni Sultan Süleymanın torunu işte mayo ve sütyen ile önümüzdedir.
Kendini bizlere beğendirmek istemektedir. Biz de bize uyan bu kızı beğendik.
Müslümanların geleceğinin böyle olması temennisiyle… Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz.
Fakat kadehlerimizi avrupanın zaferi için kaldıracağız…
Böylece Keriman Halis dünya güzeli seçildi. Resimleri gazetelerde basıldı. Hatta kartpostal yapılarak satıldı, elden ele dolaştı. Ondan sonra hiçbir Türk kızı dünya güzeli seçilemedi.
Zira Avrupa bizim batılılaşma gayretimize bu kadar rüşvet vermişti.
Güzellik yarışmaları o günden bu zamana kaç güzel kızı zehirledi, kaç güzel kızın kanına girdi kim bilir?
Pek çok güzel ve saf düşünceli kız güzellik yarışmaları tezgahına kapılıp istenmeyen bir yaşantıya malzeme oldu. Aynen Burcu Burkut örneğinde olduğu gibi :
Burcunun çocukluğu son derece espirili, hareketli ve neşeli idi.
Liseyi başarıyla bitiren Burcunun ailesi modern(!) bir yaşantıya sahipti.
Burcu’nun güzellğini ve cazibesini ilk olarak TRT farketti ve ” Kumar " filminde rol verdi.
Ardından Burcu 1989 yılında Türkiye ikinci güzeli seçildi. Artık ok yaydan çıkmıştı.
Singapura giden ve 1990 yılında süper model of Türkey birincisi olan Burcu bir çok yabancı ülke de güzelliğiyle ülkemizi temsil etti(!).
Güzellik yarışmalarıyla parlayan Burcu’nun çevresi bir hayli genişlemiş,
kalabalık bir arkadaş gurubu ve fazla miktarda parası olmuştu. Ve sonunda soluğu Amerika’da aldı.
1991 Yılında Amerika’da Los Angeles Parsons yüksek okulunun iç mimari bölümüne giren Burcu, bu okulu bırakıp bir butikte satış elemanlığına başlar. Çeşitli yerlerde tezgahtarlık ve sekreterlik yapar.
Bu arada Amerikalı avukat Glenn Davis’le beraber yaşar ve bu avukatla beraberken birden bire zayıflamaya başlar. Zayıflığının sebebini anlamak için gittiği hastane de korkunç gerçekle yüzyüze gelmiştir. Artık o AİDS hastasıdır.
1994 Eylülünde Türkiye’ye geldiğinde 60 kilodan 40 kiloya düşmüştür.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde de AİDS’li olduğu doğrulanır. Fakat sanıldığı gibi virüsün Amerika’da değil, 5-6 yıl önce Türkiye’de alındığını söylerler. Doktorların verdiği bilgiler müthiş bir iddiayı da beraberinde getiriyordu. Burcunun virüsü kaptığı tarih güzellik yarışmalarında dereceye girdiği zamanla çakışıyordu. Burcu büyük ihtimalle güzellik yarışması öncesi veya sonrası kapmıştı virüsü. Burada aklı meşgul eden ve öteden beriye tartışılan bir konu gündeme geliyordu.
Güzellik yarışmaları ne için düzenleniyor ve güzeller(!) daha sonra ne gibi bir işleme tabi tutuluyor?
Cevaplanması gereken en önemli bir soru da Burcunun katili kim? Bu sorunun cevaplanması yeni Burcuların olmaması ve yeni dramların yaşanmaması için çok önemli…
Zaten güzellik yarışmalarıyla genç kızları nasıl bir tehlikenin beklediği başvuru formlarından anlaşılıyor.
İşte Hürriyet Gazetesinde 20 Mayıs 1996 tarihli yarışma ilanı: Avrupadan bir Türk yıldızı doğacak! yılın güzellik yarışması " miss euro türk 96 " euro D’de.
Euro D’nin düzenlediği ve ilk kez gerçekleşecek olan " miss euro türk 96 " güzellik yarışmasıyla hayalleriniz gerçekleşiyor. Uluslar arası şöhret, çok değerli armağanlar ve unutulmayacak arkadaşlıklar…
Birinci olacak güzele harika bir araba. İkinci ve üçüncüye para armağanı.
Dereceye giren güzellere devre mülk ve Türkiye’de nefis bir tatil…
Ayrıca birinci olacak güzele " miss türkey " finalisti olma ve euro D ekranlarında şöhrete ulaşma şansı…
Belki de Avrupanın en güzel Türk kızı siz olacaksınız. Birbirinden güzel ve değerli armağanlara siz kavuşacaksınız. Haydi genç kızlar Türkiye’nin avrupadaki yüzü olun.

YARIŞMAYA KATILMA ŞARTLARI :
– 17-25 Yaşları arasında olmak
– Avrupanın herhangi bir ülkesinde oturma iznine sahip TC
vatandaşı olmak.
Mayolu bir boy ve bir portre fotoğrafınızla başvuru formunu doldurup postalayın…
Başvuru formunda ise şu sorular bulunuyor: Adı soyadı, öğrenim durumu, doğum yeri ve tarihi,
bildiği yabancı diller, saç rengi, boyu, kilosu, göğüs, bel, hobileri, adres ve telefon numarası…
Günlerce televizyon ekranlarından ve gazete sayfalarından yukarı da örneğini vermiş olduğuğumuz ilan yapılıyor. Hemen her genç kız bu cazip hediyelere talip oluyor tabi… Formlar ise kimi zaman gazetelerden,
kimi zaman ise 5 yıldızlı otellerin lobilerinden alınabiliyor… Yarışma sonrası ilişkilerin devam ettirile bilmesi için aday olanların telefon numaraları ve adreslerini yazmayı ihmal etmemeleri gerekiyor…
Yarışma öncesi ve sonrasında jüri üyelerinin iştahlı bakışları altında nerdeyse çıplak bir vaziyette güzel kızlar(!) arzı endam ediyorlar. Sadece maymun işştahlı jüri üyelerinin karşısında mı salına salına geziyor bu yarı çıplak kızlar? Hayır… Yarışmanın yapıldığı 5 yıldızlı otel veya tesisin en büyük salonu diğer şehvet tutkunları tarafından da
hınca hınc dolduruluyor. Eskiden köle pazarlarında cariyeler köle olarak satılırlardı.
Şimdi güzellik yarışmalarında arzı endam edenler kendi istekleriyle köle oluyorlar…
Konuyla yakından alakalı birkaç isim yarışmaya katılan genç kızlara çok iğrenç teklifler yapıldığını ve bir çoğunun bu teklifleri kabul ettiğini belirtiyorlar. İnanmak istemediğimiz bu hadiselerin boyutu çok kötü…
İşte Burcu Burkut bunların kurbanı… Daha fazla Burcuların heder olmasını istemiyorsak müslümanların gaflet uykusundan uyanıp Burcuların katilini bulması gerekiyor… Katilleri bulup tedbirini aldığımız gün inşaallah kurtuluş günümüz olacaktır….

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66282 Konu
  • 157 Cevap
  • Son Üye: aile