Didem

Babasının İzinden Giden Ünlüler

Bu konu Didem tarafından 1 sene önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
Didem
Didem
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 3434
Yanıt Sayısı: 0
19 Mayıs 2021, 9:53

Babasının İzinden Giden Ünlüler

Kara Gözlü
Babasının İzinden Giden Ünlüler

Kuşkusuz ki baba ailede en çok örnek alınan, yolu izlenilen bireydir. Çünkü baktığımızda baba; evin otoritesini, geçimini sağlayan temel direğidir.
Bunda ataerkil bir toplumdan gelmemizin payı da çok büyüktür. Geçmişten beri yaşanılan deneyimler ve hayat şartları erkeğin bazı konularda ön plana çıkmasını zorunlu kılmış ve bazı sorumluluklar yüklemiştir. Erkek bir yuva kurup baba olduğunda ise sorumlulukları iki kat artmış. Çünkü artık hayatı doğrusuyla ve yanlışız göstereceği bunu yaparken de her hareketiyle idol olmak zorunda olduğu bir birey hayatına dahil olmuş. Bu idolü başarabilen bazı ünlülerimizin çocukları babalarının yolunda emin adımlarla ilerliyor. Nasıl mı?
DOĞA RUTKAY: Ünlü tiyatro oyuncusu Rutkay Aziz’in kız olan Doğa Rutkay’da babasının izinde olan gençlerden. Rutkay, ilk kez dokuz yaşındayken ‘Bir Halk Düşmanı’ adlı oyunla sahneye çıktı ve babasının kızını oynadı. Konservatuar mezunu Doğa, babası gibi başarılı olma yolunda ilerliyor.
MEHMET ALİ ERBİL: Oyunculuk ve şov dünyasının önde gelen isimlerinden olan Mehmet Ali Erbil, merhum sinema ve tiyatro oyuncusu Saadettin Erbil’in oğlu. Erbil’de babasının izinden yürüdü.
KENAN DOĞULU: Bir dönemin en ünlü gitaristi olan Yurdaer Doğulu’nun oğlu Kenan Doğulu, ufak yaşlardan itibaren müziğe yöneldi, babasının izinden azimle yürüdü. İkinci kuşak Doğulu’nun şarkıları dillerde dolaşıyor.
TARDU FLORDUN: Evdeki Yabancı dizisinde herkesin kalbini kazandı. Şimdi ise ‘Binbir Gece’ dizisindeki ‘Kerem’ karakteriyle çok seviliyor. Tardu Flordun, tiyatronun unutulmaz oyuncusu Macit Flordun’un oğlu.
FADİK SEVİN ATASOY: Dudaktan Kalbe dizisinin güzel oyuncusu ünlü tiyatro oyuncusu Sönmez Atasoy’un kızı. Şu sıralar ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde ‘Halo’ adlı karakteri canlandıran Sönmez Bey, kızı Fadik’i küçük yaşlardan itibaren oyunculuk için teşvik etmiş.
GÖKHAN ARSOY: Sinemamızın ‘Altın Çocuk’ unvanlı oyuncusu Göksel Arsoy’un oğlu Gökhan Arsoy’da oyunculuğu seçti.
KEREM ALIŞIK: Yeşilçam’ın ‘Turist Ömer’i Sadri Alışık ile ‘Kamelyalı Kadın’ı Çopan İlhan’ın oğulları Kerem Alışık, hem iyi bir tiyatrocu hem de oyuncu oldu. Alışık tiyatroculuğa daha çok el attı.
ALİ VE EZO SUNAL: Komedi filmlerinin unutulmaz oyuncusu merhum Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal babası gibi oyuncu oldu. Sunal’ın kızı Ezo Sunal’da, bu yıl diziyle oyunculuğa başladı.
BERGÜZAR KOREL: Türk Sineması’nın ünlü oyuncusu merhum Tanju Korel’in kızı olan Bergüzar Korel, ‘Şehrazat’ rolüyle sevilmeye devam ediyor.
MURAT EVGİN: Pop Müziği’nin duayenlerinden Erol Evgin’in oğlu Murat Evgin, hayli başarılı işlere imza atarak babasının izinden yürüdüğünü ispatladı. Baba-oğul birlikte konser bile veriyor.
IRMAK ÜNAL: Ünlü sanatçı Cihan Ünal’ın kızı Irmak Ünal, birçok film ve dizide rol aldı. "Babam beni desteklemiyor" dese de performansı beğeniliyor.

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66282 Konu
  • 157 Cevap
  • Son Üye: aile