Asya

Yılan ilaçlaması hakkında bilgi

Bu konu Asya tarafından 2 sene önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
Asya
Asya
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 5005
Yanıt Sayısı: 0
19 Mayıs 2021, 5:16

Yılan ilaçlaması hakkında bilgi

Esmer Melek
Yılan ilaçlama,
Yılan ilaçlaması hakkında bilgi

Yılan sürüngen canlıların en ünlü üyesidir. Yılanların ayak sistemi yoktur ve hareketlerini sürünerek sağlar. Uzun ve yuvarlak yapılı olan yılanların vücudu pulludur ve derileri çok değerlidir. Sıcak mevsimleri ve güneşli havaları seven yılanlar sık sık güneşli havalarda taş ve kayalıkların üzerine çıkarak güneşlenirler. Dünya üzerinde birçok yılan türü yaşamaktadır ve bu türlerin birçoğu zehirlidir.

Yılanların zehirlerinin etkisi türlerine göre değişmektedir. Sıcak iklimlerde yaşayan yılanlar daha etkili zehre sahiptir. Ağızlarında 2 adet zehirli diş bulunan yılanlar beslenmelerini doğal ortamlarda yaşayan canlılar ile sağlarlar. Türlerine ve büyüklüklerine göre avlarının büyüklükleri de değişir. Avlarını bütün olarak yutan yılanların besinlerini sürdürmeleri uzun zaman alır. Canlıların vücut ısılarını hisseden yılanların algıları çok kuvvetlidir.

Yılda 1 yada 2 kere deri değiştiren yılanlar yumurtlama sistemi ile çoğalır. Yumurtalarını toprak içlerine gömen yılanlar ortalama 15-20 yumurta yapar. Yılanlar çok zehirli canlılardır bu nedenle kesinlikle uzak durulması gereklidir. Yılan ısırması sonucu insanlarda kısmi felç meydana gelebilir. Yılan ısırmasına karşı yapılacak ilk müdahale yılanın ısırdığı yerin 3-5 cm üzerinden bir cisim ile bağlamaktır. Bilinen yılan türleri arasında boa yılanı, piton yılanı, kara yılan, engerek yılanı, boynuzlu yılan, çıngıraklı yılan türleri en bilinen türlerdir.

Yılan görülmesi durumunda acilen bir ilaçlama şirketi ile temas kurulması gereklidir. Yılan ile bireysel mücadele etmek çok tehlikelidir. Kalitesiz haşere ilaçları yılanı öldürmez. Yılan ilaçlama farklı yöntemler ile yapılır ve bu konuda profesyonel ilaçlama şirketleri hizmet vermektedir. Mutlu ilaçlama şirketimiz sağlık bakanlığı onaylı yasal bir ilaçlama şirketi olup, yılan ilaçlama konusunda uzman ekiplere sahiptir. Yılan ilaçlama hizmeti almak için İstanbul, İzmit, İzmit ve Gebze’de bulunan ilaçlama şubeleri ile günün her saati yılan ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66282 Konu
  • 177 Cevap
  • Son Üye: aile