Asya

Hamam Böceği ilaçlaması hakkında bilgi

Bu konu Asya tarafından 2 sene önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
Asya
Asya
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 5005
Yanıt Sayısı: 0
19 Mayıs 2021, 5:15

Hamam Böceği ilaçlaması hakkında bilgi

Esmer Melek
Hamam Böceği ilaçlama

Hamam böceği eklem bacaklılardan grubundan bir böcek türü olup, insanlara taşıdığı mikroplar ile birçok hastalık bulaştıran zararlı haşerelerdir. Sıcak ortamları seven hamam böcekleri, bu nedenle özellikle yaz aylarında çok sık görülür. Hamam böceğinin yaklaşık 4500 – 5000 kadar türü bulunmaktadır.Hamam böcekleri yaşadıkları alanlara ve türlerine göre farklı boy ve renklerde olurlar. Ortalama bir hamam böceğinin boyu 3-5cm civarındadır.

Fakat tropikal bölgelerde yaşayan daha büyük hamam böceği türleri de vardır. Hamam böcekleri çok dayanıklı bir bünyeye sahiptir. Hamam böceği -30 derece soğukta yaşayabildiği gibi, +50 derece sıcaklıkta da yaşayabilirler. Hamam böceklerinin vücudu üzerinde sert bir tabaka vardır, bu tabaka hamam böceğini tehlikelere karşı korur.Hamam böceği haşeresinin çok güçlü bir bacak yapısı vardır. çok hızlı hareket edebilir ve kilometrelerce yol katebilirler.

Baş kısmında 2 adet anteni bulunan hamam böceğinde baş kısmında 1 çift anteni bulunur bu antenler bazı hamam böceği türlerinde kendi boylarından daha uzundur. Hamam böceği iletişimin bu antenler sayesinde sağlamaktadır. Hamam böcekleri türüne göre farklı renklerde olmasına rağmen genel olarak kahverengi, siyah ve sarımtırak renktedirler. Hamam böceği, Oryantal hamam böceği, Kara Fatma, Alman hamam böceği, Kalorifer böceği, Amerikan hamam böceği, kakalak gibi isimlerle anılır. Hamam böcekleri ev içlerine dışarıdan alınan eşyalar içerisinde, açık bırakılan kapı ve pencerelerden, lavabo ve pis su giderlerinden ve duvar yarıklarından ev içlerine girer.

Girdikleri mekanlarda çok hızlı ve çok çabuk çoğalan hamam böcekleri, eğer önlem alınmaz ise kısa sürde mekanı istila ederler. Ev içlerine giren hamam böcekleri, mutfak ve kiler gibi bölümlerde bulunan yiyeceklerden beslenirler. Bu gıda maddelerinin üzerine salyalarını ve dışkılarını bırakan hamam böceği, bu yolla insanlara hastalık bulaştırırlar. Hamam böceklerinden insanlara bulaşan bazı hastalıklar şunlardır.

1. verem
2. astım
3. Pnomoni
4. Dizanteri
5. Gıda zehirlenmeleri
6. atrax hastalığı
7. grip mikrobu
8. alerjik hastalıklar
9. Hepatit virüsü
10. mantar hastalığı

Hamam böcekleri insanları ısırmaz, fakat gezdikleri her yere mikroplarını bırakırlar. Hamam böcekleri özellikle karanlığı daha çok sevmelerinden dolayı, geceleri daha sık görülürler. Hamam böceklerinin ömürleri yaşadığı alanlara göre değişir. Bazı hamam böceği türleri 6-7 ay yaşarken, bazı türleri ise 2-3 yıl yaşayabilir. Hamam böcekleri haşere türleri arasında en hızlı ve en çok çoğalan haşerelerdir. Hamam böceği yumurtasını ev içlerinde, genellikle parke ve döşeme diplerine, yarık ve çatlaklara bırakır. Dişi hamam böceği yumurtalarını bir süre sırtında taşır ve gezdiği her yere bırakır. Hamam böceklerinden kurtulmak için ilaçlama şirketlerine, hamam böceği ilaçlaması yaptırmalısınız. Hamam böceklerinden korunmak için, ferdi olarak ilaçlama yapmak çok tehlikeli olup, yanlış yapılan ilaçlama ile çevrenizdekilere ve kendinize zarar verebilirsiniz. Ev ve iş yerlerinde hamam böcekleri ile karşılaştığınızda, mutlaka yasal ve profesyonel çalışan bir hamam böceği ilaçlama şirketinden destek alınmalıdır. Mutlu İlaçlama şirketi olarak hamam böceği ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Hamam böceği ilaçlama için günün her saatinde Mutlu ilaçlama şirketimize ulaşabilirsiniz.

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66282 Konu
  • 157 Cevap
  • Son Üye: aile